Η Άρτα έβρισκε δίχτυα & η Λευκίμμη δοκάρια…

38

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η ΑΕ Λευκίμμης στην Άρτα από την Αναγέννηση για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου Γ Εθνικής. Η κερκυραϊκή ομάδα, στον αγώνα, που ξεκίνησε μία ώρα νωρίτερα από τους υπόλοιπους του ομίλου, είχε ευκαιρίες, δύο δοκάρια, αλλά η Αναγέννηση είχε έναν εκπληκτικό Μπότσαρη, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και δημιούργησε το τρίτο. Η ΑΕΛ έχασε ευκαιρίες κλασικές ευκαιρίες με τον Τσεβανέδη (18΄-32΄57΄) και τον Πανταζή (84΄), ενώ είχε και δύο δοκάρια με τον Κωστακιώτη (62΄) και τον Κιπτίου (76΄). Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στην εκπνοή του Α΄ημιχρόνου με κεφαλιά του Μπότσαρη (44΄), στην αρχή του Β΄ημιχρόνου ο ίδιος παίχτης σέρβιρε το δεύτερο γκολ στον Χούσο (50΄), ενώ ο Μπότσαρης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 59΄σφράγισε τη νίκη της ομάδας του. Αυτή ήταν η πρώτη φετινή ήττα της Λευκίμμης στο πρωτάθλημα. Αυτή την ώρα ο Θιναλιακός αγωνίζεται στην Κοζάνη με την ΑΕΠ Καραγιαννίων και στο ημίχρονο βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0 με τέρμα, που πέτυχε στο 9΄ο Πάλλας.

Η σύνθεση της Λευκίμμης

ΑΕ Λευκίμμης (Κουλούρης-Παλαιοχωρίτης): Λέτσο, Κωστακιώτης (81΄Βασιλάκης), Παπαδόπουλος, Βούλγαρης, Ανυφαντής, Πανταζής, Βλάχο (73΄Καμαρά), Τσεβανέδης, Κιπτίου, Γαστεράτος (66΄Γιωτάκης) Ζαχαράκης (55΄Κύρτζος).