Κερκυραϊκές διακρίσεις σε αγώνες στίβου στην Ηγουμενίτσα

29

Με τη συμμετοχή εκατοντάδων μικρών αθλητών και αθλητριών από σωματεία της Ηπείρου & της Κέρκυρας πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2019 στο δημοτικό στάδιο Ηγουμενίτσας οι αγώνες στίβου με την επωνυμία «Πρωτέας 2019».

Τους αγώνες, που αφορούσαν τις  κατηγορίας ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ- ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ και ΜΙΝΙ ΠΠ-ΠΚΒ΄ διοργάνωσε ο ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ηπείρου. Σε αυτούς συμμετείχαν και τα κερκυραϊκά σωματεία ΑΟ Κέρκυρα με 22 αθλητές-τριες, Ο ΓΣ Κέρκυρας 2018 με 11 αθλητές-τριες, η ΓΕ Θιναλίου με 13 αθλητές-τριες & η ΑΕ Λευκίμμη με 11 αθλητές-τριες. Ο κερκυραϊκός απολογισμός ήταν ένα χρυσό μετάλλιο, τέσσερα ασημένια & δύο χάλκινα.

Οι κερκυραϊκές διακρίσεις & συμμετοχές:

 ΓΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 2018

Χρυσό μετάλλιο

Λουκία Πηγή 1000 μ ΠΚΒ

Ασημένιο μετάλλιο

Δημήτρης Μουμούρης μήκος ΜΙΝΙ

Χάλκινο μετάλλιο

Αλέξανδρος Γκόγκας 50μ ΜΙΝΙ

Συμμετοχές

ΑΓΟΡΙΑ

Σπύρος Γραμμένος 80μ ΠΠΑ

Γιάννης Σγούρος 150μ ΠΠΒ

Βασίλης Γραμμένος μπάλα ΠΠΒ

Γιώργος Σελλάς & Αλέξανδρος Στρατηγός τα ασημένια μετάλλια του ΑΟ Κέρκυρα
ΤΡΙΤΗ Η αποστολή της ΓΕ Θιναλίου στους αγώνες στίβου Πρωτέας 2019.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σπυριδούλα Καρύδη μπάλα ΠΚΒ

Κατερίνα Μαρτζούκου μπάλα ΠΚΒ

Όλγα Σγούρου μήκος ΜΙΝΙ

Σπυριδούλα Μωραΐτη μήκος ΜΙΝΙ

Αθηνά Σαρηγιαννίδου 80μ ΠΚΒ

Συνοδοί προπονητές Νίκος Μόσχος, Βασίλης Μουρμούρης

Ο Χριστόφορος Φώτης με μικρούς αθλητές του ΑΟ Κέρκυρα στο δημοτικό στάδιο Ηγουμενίτσας

ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ

Ασημένια μετάλλια

Γιώργος Σελλάς 2ος 80μ ΠΠΑ

Αλέξανδρος Στρατηγός 2ος μπάλα ΠΠΒ

Συμμετοχές

ΑΓΟΡΙΑ

Δημήτριος Βασιλάκης 80μ ΠΠΑ

Αλέξανδρος Αυλωνίτης 60μ ΠΠΒ

Γρηγόρης Στόϊκος 60μ ΠΠΒ

Ορέστης Ραψομανίκης 1000μ ΠΠΒ

Αλέξανδρος Γραμμένος 50μ ΜΙΝΙ

Γιώργος Στρατηγός 50μ ΜΙΝΙ

Άρης Ραψομανίκης 50μ ΜΙΝΙ

Περικλής Νικόλας 50μ ΜΙΝΙ

Μάρκος Στρατηγός ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Αλέξανδρος Στόικος ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Νικόλ Λούβρου 150μ ΠΚΑ

Χριστίνα Σίμου μήκος ΠΚΑ

Άρτεμις Λουκοπούλου μήκος ΠΚΑ

Ανίσα Κρασνίκη 1000μ ΠΚΒ

Αγνή Μάρτη μήκος ΠΚΒ

Σπυριδούλα Κωνστάντη 60μ ΠΚΒ

Ιωάννα Κόνταρη 60 ΠΚΒ

Ελπίδα Μυλωνά μήκος ΠΚΒ

Μαρίλα Αρώνη  μπάλα ΠΚΒ

Συνοδοί προπονητές Ελένη Κορωνάκη & Χριστόφορος Φώτης

ΓΕ ΘΙΝΑΛΙΟΥ

Ασημένιο μετάλλιο

Τατιάνα Σαλβάνου μπάλα ΠΚΒ

Συμμετοχές

ΑΓΟΡΙΑ

Στέλιος Τσακμάκης μήκος ΠΠΑ

Δημήτρης Κοσκινάς μήκος ΠΠΒ

Δημήτρης Ασπιώτης μήκος ΠΠΑ

Σπύρος Αντωνίου 80μ ΠΠΒ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Χριστίνα Γαρνέλη μήκος ΠΚΑ

Ειρήνη Κουρσάρη μήκος ΠΚΑ

Μάγδα Μαρία Μεταλληνού μήκος ΠΚΒ

 Μιχαέλα Τσιριμιάγκου 150μ ΠΚΒ

Αλεξάνδρα Τσιώλη μήκος ΠΚΒ

Δέσποινα Μπαντούνου 60μ ΠΚΒ

Άννυ  Προβατά 50μ ΜΙΝΙ

Μαρία Παραμυθιώτη μήκος ΠΚΒ

Συνοδοί προπονητές Δημήτρης Δεληφώτης, Γεράσιμος Κρητικός

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ

Χάλκινο μετάλλιο

Διαμαντούλα Βλάσση 60μ ΠΚΒ

Συμμετοχές

ΑΓΟΡΙΑ

Αρσένης Κουλούρης μήκος ΠΠΒ

Κώστας Μακαντάνης μπάλα ΠΠΒ

Ευάγγελος Βλαχόπουλος 60μ ΠΠΒ

Αλέξανδρος Κουλούρης μήκοε ΜΙΝΙ

Φώτης Βλάσσης μήκος ΜΙΝΙ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Τερψιχόρη Μίαρη 60μ ΠΚΒ

Ελένη Βλάσση μήκος ΠΚΒ

Νικόλ Βλαχοπούλου 50μ ΜΙΝΙ

Κατερίνα Γουρδούκη 1000μ ΠΚΒ

Ευαγγελία Μίαρη 80μ ΠΚΑ

Συνοδός προπονητής Βασίλης Μακαντάνης

Πηγή: www.kerkyrasimera.gr