Αρχική Ειδήσεις Αθλητικά Το πρόγραμμα των τριών ομίλων του πρωταθλήματος Α ΕΠΣΚ Κέρκυρας

Το πρόγραμμα των τριών ομίλων του πρωταθλήματος Α ΕΠΣΚ Κέρκυρας

39

Στο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΚ, το οποίο θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 17-18 Οκτωβρίου 2020, μετέχουν 25 ομάδες.

Θα διεξαχθεί σε τρεις ομίλους, δύο από τους οποίους  έχουν από 8 και ένας 9 ομάδες, χωρισμένες  με γεωγραφικά κριτήρια.  Θα διεξαχθούν δύο γύροι, με 14 και 16 αγώνες για κάθε ομάδα 

Μετά τη λήξη της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος και την κατάταξη των σωματείων: 

  • Υποβιβάζονται απευθείας στη Β’ κατηγορία 2 ομάδες από τους ομίλους των 8 ομάδων και 3 ομάδες από τον όμιλο των 9 ομάδων. 
  • Οι υπόλοιπες έξι ομάδες κάθε ομίλου θα συμμετάσχουν στη β’ φάση του πρωταθλήματος που θα σχηματιστεί ως εξής: 

Οι τρεις πρώτες ομάδες κάθε ομίλου (συνολικά 9 ομάδες) θα αγωνιστούν σε έναν όμιλο για την ανάδειξη του πρωταθλητή της κατηγορίας και της δεύτερης ομάδας που θα προβιβαστεί στην Α1 κατηγορία και οι τρεις επόμενες (4η, 5η και 6η) σε έναν όμιλο για τον υποβιβασμό στη Β κατηγορία.  

Στη β’ φάση του πρωταθλήματος, τα σωματεία ανάλογα με τη θέση που έλαβαν στους τρεις ομίλους θα ξεκινήσουν με τις εξής βαθμολογίες:  

1η: 4 βαθμούς  

2η: 2 βαθμούς  

3η: 0 βαθμούς.  

Θα διεξαχθεί ένας γύρος (συνολικά 8 αγώνες για κάθε ομάδα) και το πρόγραμμα των αγώνων θα οριστεί με κλήρωση. Οι ομάδες που θα καταλάβουν την 1η (πρωταθλητής) και 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα αυτής της φάσης προβιβάζονται στην Α1 κατηγορία. 

Οι ομάδες που θα καταλάβουν τις δύο τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα στον όμιλο της 4ης, 5ης και 6ης θέσης αυτής της φάσης υποβιβάζονται στη Β κατηγορία. 

Σε περίπτωση που υποβιβαστούν σωματεία από τη Γ’ εθνική κατηγορία αντίστοιχα θα υποβιβάζονται σωματεία από την Α κατηγορία. Σε περίπτωση ισοβαθμίας ανώτερη θέση 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 

1ος ΟΜΙΛΟΣ-ΝΟΤΟΥ 

1η & 8η αγωνιστική 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ 

ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ  

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ – ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ 

ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ – ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ 

 2η & 9η αγωνιστική 

 ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ  

 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ  

 ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ – ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ 

 ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ – ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ  

 3η & 10η αγωνιστική 

 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ  

 ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ – ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ 

 ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ 

 ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ  

 4η & 11η  αγωνιστική 

 ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ  

 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ – ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ  

 ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ – ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ 

 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ 

 5η & 12η  αγωνιστική 

 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ – ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ  

 ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ – ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ  

 ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ  

 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ – ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ  

 6η & 13η αγωνιστική 

 ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ  

 ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ 

 ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ 

 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ – ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ 

 7η & 14η αγωνιστική 

 ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΩΡΑΪΤΙΚΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ 

 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ – ΑΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ 

 ΑΟ ΒΑΣΙΛΑΤΙΚΑ – ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ  

 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΡΑΓΩΤΙΝΩΝ – ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ 

2ος ΟΜΙΛΟΣ-ΚΕΝΤΡΟΥ 

 1η & 10η αγωνιστική 

 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ – ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ

 ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ – ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ

 ΚΕΡΑΥΝ0Σ ΠΟΤΑΜΟΥ – ΑΕ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ

 ΡΕΠΟ: ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ

 2η & 11η αγωνιστική 

 ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ – ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ

 ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ

 ΑΕ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ

 ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ

ΡΕΠΟ:ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥ

 3η & 12η  αγωνιστική 

 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ – ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ

 ΚΕΡΑΥΝ0Σ ΠΟΤΑΜΟΥ – ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ

 ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ

 ΑΕ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ

 ΡΕΠΟ: ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ

 4η & 13η  αγωνιστική 

 ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ – ΑΕ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ – ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ

 ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ – ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ

 ΚΕΡΑΥΝ0Σ ΠΟΤΑΜΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ

ΡΕΠΟ: ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ

 5η & 14η αγωνιστική 

 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ – ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ

 ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ – ΚΕΡΑΥΝ0Σ ΠΟΤΑΜΟΥ

 ΑΕ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ

 ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ

 ΡΕΠΟ: ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ

 6η & 15η αγωνιστική 

 ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ – ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ

 ΚΕΡΑΥΝ0Σ ΠΟΤΑΜΟΥ – ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ

 ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ

 ΡΕΠΟ: ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ

 7η & 16η αγωνιστική 

 ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ – ΚΕΡΑΥΝ0Σ ΠΟΤΑΜΟΥ

 ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ – ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ

 ΑΕ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ

 ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ

 ΡΕΠΟ: ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ

 8η & 17η αγωνιστική 

 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ – ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ

 ΚΕΡΑΥΝ0Σ ΠΟΤΑΜΟΥ – ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ

 ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ

 ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ – ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ

 ΡΕΠΟ: ΑΕ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 9η & 18η αγωνιστική 

 ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ – ΑΕ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 ΑΠΣ ΘΥΕΛΛΑ – ΑΡΗΣ ΜΕΣΗΣ

 ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΚΕΡΑΥΝ0Σ ΠΟΤΑΜΟΥ

 ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ

 ΡΕΠΟ: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ

3ος ΟΜΙΛΟΣ -ΒΟΡΡΑΣ 

 1η & 8η αγωνιστική

 ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ – ΠΑΟΚ

 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ

 ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΡΤΥΛΑ

 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ – ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ

 2η & 9η αγωνιστική 

 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ

 ΠΑΟΚ – ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ

 ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ

 ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΡΤΥΛΑ

 3η & 10η αγωνιστική 

 ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ – ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ

 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ

 ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ – ΠΑΟΚ

 ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΡΤΥΛΑ – ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ

 4η & 11η αγωνιστική 

 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ

 ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ – ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ

 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΡΤΥΛΑ

 ΠΑΟΚ – ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ

 5η & 12η αγωνιστική 

 ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ – ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ

 ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΡΤΥΛΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ

 ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ – ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ

 ΠΑΟΚ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ

 6η & 13η αγωνιστική 

 ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΡΤΥΛΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ

 ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ – ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ

 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ – ΠΑΟΚ

 ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ

 7η & 14η αγωνιστική 

 ΔΙΑΣ ΚΑΣΣΙΩΠΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΦΑΚΕΡΩΝ

 ΠΑΟΚ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΡΤΥΛΑ

 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΛΛΑΣ – ΑΕ ΦΑΙΚΩΝ

 ΓΕ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΡΟΥΛΑΔΩΝ

 ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι φιλοξενούμενοι του Α΄γύρου  των τριών ομίλων, στον Β΄γύρο θα είναι γηπεδούχοι

Πηγή: www.kerkyrasimera.gr